מפגש רביעי, 5 מרס, 2008

אז מה היה לנו היום?

 

פסולת אורגנית מהקפיטריה – על אף התזכורות (אתמול והיום בבוקר) לא נחלנו הצלחה בלקבל פסולת מופרדת.  חבל.  לא התעצלנו ופנינו לקפיטריה נוספת, זו של ביה"ס לשפות (ווב).  ההיענות שוב היתה חיובית ונראה אם יעבוד שבוע הבא.  ננסה טקטיקה אחרת של הסברה קצת יותר צמודה, גם במטבח אם יאפשרו.  כמו כן, אולי להפעיל לחץ ממוסד יותר מצד האוניברסיטה והצרכנים (כמו בי"ס פורטר למשל).

 

ספירלת תבלינים – הרעיון של הספירלה משלב כמה מימדים: ניצול יעיל של יחידת שטח (הגובה מגדיל את שטח פני השתילה); ניצול נכון של אור וצל ומה שביניהם על ידי שתילה של צמחי שמש, חצי שמש וצל בצדדים השונים; ניצול של מי ההשקייה כך שבתחתית הספירלה יהיו צמחים צורכי מים, ולמעלה פחות.  כפי שתראו בתמונות, את הספירלה ביססנו על ערימת ענפים יבשים, קצת לקבל גובה, קצת לאפשר אוורור וחלחול של המים (מנסיונה של תמר בגינת פלורנטין).  ערמנו אדמה דשנה שמצאנו בכמה נקודות בגן (היו ערימות פה ושם כך שלא חפרנו בור וגם בדיר של החמורים שהיו דרי הגן בעבר מצאנו ערימה יפה ומדושנת להפליא).

*אם תרצו להקים בגינתכם ספירלה ותצטרכו לחפור – הבור יכול לשמש התחלה של ערימת קומפוסט או מקום בפני עצמו לכך.   כמו כן, אפשר גם להשמיש את הבור כאגן ירוק קטן אם יש מים אפורים שאפשר לנקז אליו.

 

שוקת נענע וכובע הנזיר – בשוקת החציר המהודרת שתלנו את הנענע וכובע הנזיר על מנת לתחום אותם כצמחים שמתפשטים מהר.  המראה כפי שתראו בתמונות ססגוני למדי.

 

ערוגה קונבנציונלית – הצלחנו לגרור את צינור ההשקיה מחלקת הניסויים הצמודה והשקנו את הערוגה על מנת להפכה פעם נוספת.  זאת לקראת השתילה המיוחלת לכשינבטו הזרעים שזרענו בשבוע שעבר.

שימו לב שכאשר הפכנו את האדמה, לא עמדנו על הערוגה ישירות, אלא על משטח עץ שפיזר את המשקל.

 

החולד – אז זהו, יש חולדים בגן וגם בגינה.  ממש בפינה של הערוגה הקונבנציונלית תפחה לה ערימה קטנה שבישרה על נוכחותו.  ניהלנו דיון קצר בדבר האפשרות להניח רשת בעומק של 20 ס"מ מתחת לערוגה (להסיר את שכבת הקרקע, להניח את הרשת ולכסות) כאמצעי מניעה.  הגענו להחלטה להימנע מכך ברוח עקרונות הפרמאקלצ'ר ונקווה שיהיה דו קיום מכובד…

 

קומפוסט – ערימת הקומפוסט יבשה במהלך השבוע ללא גשמים וכדי להמשיך את תהליך הפירוק, השקינו אותה מעט (שני דליי מים) להוספת לחות.  זהו מרכיב חשוב בתהליך הקומפוסטציה.

 

לפגישה הבאה אנו מתכננים לייחר ולשתול תבלינים נוספים, פסיפלורה לעיטור הגדר, ולהתחיל בזריעה של הערוגה הראשונה של הפרמאקלצ'ר (תירס).  אולי גם לעודד את הזרעים לנבוט כגיבורים אורגניים J בשירה ציבורית קלה סביב מגשי ההנבטה.  סתם.

 

זהו להיום, נתראה בשבוע הבא – יום רביעי, 12 במרס 2008 בשעה 14:00.  מאחר שאנו אופטימיים חסרי מנוח מקום המפגש יהיה שוב, בכניסה לקפיטריית אקו (בנין מדעים, ליד אולם לב).  מקסימום משם נלך לקפיטריית ווב…  צריך לזכור שזהו תהליך ולוקח זמן להטמיע שינויים, אפילו טכנית את הרעיון של הפרדת פסולת.

 

ובנימה אופטימית זו-
שרב נעים,

חברי הגינה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: