עוד התקדמות קטנה

במפגש האחרון עבדנו קשה, ולכאורה, התקדמנו מעט מאוד, אבל ככה זה: חלק מהפעולות הן עתירות עבודה, וּכשצריך להתמודד עם אילוצים, כמו הצורך להביא כמות גדולה של אדמה ממרחק של כמאה מטר ולהעביר אותה מעל לגדר, כי השער הסמוך נעול (אני מקווה, שאין מכותבים בביטחון, וּבעצם, שיקראו ויפתחו לנו).
האדמה שהבאנו שימשה כבסיס לספירלת התבלינים. אזכיר, שמדובר בְמֵעֵין תלולית, ששותלים עליה, מסביב וּבגבהים שונים, צמחי תבלין, במגוון של תנאים של כיוון, כמות שמש, כמות מים וּצפיפות, על-פי צורכי הצמחים השונים. הספירלה הוקמה על-גבי בור קטן, שהיה במקום. אספנו לבנים לִתחימת קומות הספירלה.
במקביל אספנו ענפים יבשים, שנשברו, כנראה, מעץ סמוך. הם מיועדים לשמש כבסיס לערוגה המוגבהת וְלַערימת הקומפוסט, שני דברים, שנרצה להקים במפגש הבא. דני הזכיר לי אח"כ, שאפשר לשים גזם גם בִבְסיס הספירללה, וכך דרושה פחות אדמה. ייתכן, שנזיז את האדמה הצדה, נשים גזם ונחזיר את האדמה מעליו. צפוי להתקבל גזם נוסף מאנשי הגינון של האוניברסיטה. לאחר השלמת הבנייה של הספירלה, אפשר יהיה לשתול בה את צמחי התבלין הממתינים.
כמו-כן, תיחחנו פעם שנייה את הערוגה, כך שהיא מוכנה לִשתילה. יש בִרשותנו שתילים בכמות קטנה, שהנבטתי ושקיבלתי: דלעת, אבטיח, מלון, עגבניות, במיה, ריחן, ובימים הקרובים נקנה עוד עֶשְרות שתילים. קודם לשתילה יש להתקין את הטפטפות להשקיה.
עוד מחכים לשתילה השיחים.
במהלך המפגש התבשרנו, כי מתוכננת פתיחת הקפֶטריה בבניין הסמוך אל הגינה וִיצירת אזור ישיבה בחוץ, בינות לעצים. זהו ממילא אזור מתאים פחות לִצרכינו, הן עקב מיעוט שמש והן עקב ריבוי אבנים וּפסולת בניין באדמה, והקפֶטריה עשויה להשתלב באופן נחמד במסגרת הפחת החיים בשטח, שהיה "שכוח", וּלהביא אלינו קהל נוסף. נשתדל להיות מתואמים עם המתכננים והמפעילים לְהשגת תוצאה מתאימה.
כמו-כן, בדקתי את האפשרות לקבל אשפה לקומפוסט בקפֶטריית "שניצל איילה" בבניין הנדסה מכנית, המרוחק יותר מהגינה, אך התברר, כי רוב המזון מַגיע לשם מוכן, ואין הרבה עיבוד ירקות במטבח, וּבכלל, למנהל אין כל רצון וּנכונות לכך. לעומת-זאת, בקפֶטריית משפטים, הקרובה יחסית, יצא מכרז, הכולל דרישות בנושא מחזור, וייתכן, שנוכל לשתף פעולה עם המפעיל שייבחר. נמשך שיתוף הפעולה בנושא עם קפֶטריית עלים ירוקים, המספקת לנו אשפה מדי ראשון וּרביעי.
יש תמונות.

נוחו היטב ושובו עם אותו מרץ מבורך,
אלון

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: