עדכונים, תוכניות וּמשימות

עדכון קצר על מה שמתוכנן להיעשות בקרוב וגם על מה שנַעֲשָה לאחרונה:

אושרו לִרשותנו 700 שקלים נוספים ע"י בי"ס פורטר. מחר, יום ראשון, אקנה שתילים, בעיקר מלפפונים, קישואים, מלונים וַאֲבטיחים, שטוב לשתול לפני מאי, וכך הם מתבססים וּמְניבים לפני החום הגדול.
כמו-כן, אוציא הזמנה לציוד השקיה. בכוונתי להזמין מתזים כדי להתקינם בחממה. כרגע אפשר להשתמש בחממה להנבטת זרעים גם ללא צורך בניילון לכיסוי, שיהיה חשוב יותר בסתיו.
כמה עצים ושיחים עדיין נטולי טפטפות. את החיטה והשעורה אין צורך להשקות, אך כדי להשתמש בשטח לגידולים אחרים בקיץ, יש לספק לו השקיה.

צמחי הבר, שנהנינו מהם בחורף, הן במראה והן במאכל, נמצאים בשלב מתקדם של התייבשות, לאחר שעברו את שיא הפריחה והֵניבו את הזרעים. זה הזמן להתחיל לקצור אותם במעדר וּלהשתמש בהם לחיפוי הקרקע.

על דופנות החממה מתכוננים צמחים מטפסים: בעיקר ליפה (גם כאן) ואולי גם לבלב (קטנית בעלת עלים, פרחים יפים ותרמילים, שכולם אכילים) וּדלעות. הלבלב מתוכננת לשמש לִיצירת שערים לגינה ע"י טיפוס על מוטות.

"בחג שבועות תעשה לך ביכורי קציר חטים", אך ייתכן, שאפשר כבר לקצור. אני מנסה ליצור קשר עם חבר, שיש לו מטחנה. את החיטה אפשר לטחון לקמח, והשאלה, כמובן, איזוֹ כמות נוּכל להפיק. בכל מקרה מעניינת ההתנסות. גם את השעורה אפשר לטחון לקמח, אך אפשר גם להכין ממנה לֶתֶת ע"י הנבטתה במים, קלייתה, טחינתה וּבישולה.
במקביל לִקניית השתילים, זרעתי בַשבוע שעבר תירס, שעועית דלעת וּפרחי טָגֶטֶס. קישואים וחמנייה, שזרעתי לפני שבועיים, נבטו. גם זַרעי ריחן נבטו במספר מקומות.
עדשים, שזרעתי בִתחילת החורף, הֵניבו יבול לאחרונה.
טל הצטרפה אלינו בַשבוע שעבר ואספה בשקדנות זרעים של צמחים, שסיימו את חייהם (חסה, טַטְסוֹי – כרוב קוראני –  וחרדל).
נמשיך לזרוע חמנייה, מֵלון, אבטיח וָעוד. למרות היתְרון שבִזריעה בַחֲממה, ניתן, כפי שמוכיחים הקישואים, לזרוע ישירות באדמה.

הצבר פורח, ואולי יהיו לנו פירות בקיץ. בינְתיים הִגּיע הזמן לטעום את הכפות שלו, שהן חמצמצות יותר בבוקר וּפחות אחה"צ. באתר הנ"ל תוכלו לראות, אילו עוד שימושים רבים וּמגוונים ייתכנו לו.

כאמור, במהלך חופשת הקיץ מתוכננת פעילות של הקיטנה של מרכז הספורט של האוּני', וּבמסגרת זוֹ יקודמו פרויקטים רבים, כגון שילוט, יצירות אומנות פינות ישיבה וּמשיכת ציפורים.

ביום שישי הקרוב תתקיים בעץבעיר סדנה על קומפוסטציה אנאירובית (בהֶעֳדר חמצן) באמצעות מיקרואורגניזמים אפקטיביים, EM. ינחה אשר מימון, שהתארח לסדנת מבוא ל-EM בגינתנו, וַאֲני מקווה לקיים גם סדנה חדשה זוֹ בגינה וּלהתחיל להדגים גם שיטה זוֹ. בינְתיים חיות להן בשלווה התולעים בארגז שהִצּבנו בגינה.

אם נקבל בזמן את אישור דקאנט הסטודנטים לבקשה שהִגּיש שלומי, נציב ביום רביעי בשעות 16:30-11:30 דוכן הסברה ע"י בניין רקנאטי. אנא כיתבו לי, אם תוּכלו להשתתף וּמתי.
בתקווה שנצליח להתארגן, נקיים בהפסקה של 15:45 אירוע בִזעיר-אנפין של הקראת שירה. אם יש לכם מכרים, שזה עשוי לעניין אותם, הפנו אותם אליי.

להתראות,
אלון

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: